Přinášíme revoluci do oblasti finanční péče o zaměstnance.

Firmy, ve kterých již spokojeně používají Advanto

Jak to celé začalo?

Společnost Advanto založil Martin Fortelný spolu se svým spolužákem z vysoké školy Janem Kölblem. Martin za Honzou přišel s nápadem na vytvoření aplikace, která by lidem umožňovala vybírat si výplatu anebo její část kdykoliv to oni sami chtějí a nečekat do pravidelného výplatního termínu.

Právě výplata jednou za měsíc se podle průzkumů i expertů ukazuje být jednou z hlavních příčin, proč se lidé ocitají ve finančních problémech nebo dokonce dluhové pasti. Česko je navíc co do počtu lidí v exekuci na alarmujících předních příčkách. O to větší byla motivace zakladatelů Advanta nabídnout nový způsob vyplácení mezd, který lidem umožní bez sankcí nebo úroků překlenout nedostatek peněz, a vyhnout se tak předraženým půjčkám, které tolik Čechů dostávají do dluhové pasti.

Martin Fortelný

Martin Fortelný, CEO

Působil v CreativeDock, automobilce Bentley a startupech v Evropě i Asii. V Advantu je zodpovědný za celkový chod firmy, compliance, strategické směřování, vztahy s investory a nábor klíčových spolupracovníků.

Jan Kölbl s myšlenkou souhlasil a během několika dní vytvořil prototyp aplikace, která výplatu kdykoliv umožňovala. Spolu s CEO Martinem Fortelným se tak stal CTO startupu Advanto, které oficiálně založili začátkem roku 2020.

Po pár měsících našli prvního zaměstnavatele, který měl zájem výplatu kdykoliv svým pracovníkům poskytnout. Byl jím Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Vedle zájmu o inovace byla jedním z impulsů pro zavedení Advanta také propukající koronavirová pandemie a s ní spojené nejistoty, které zvyšovaly riziko finančních problémů mezi zaměstnanci.

Ještě v roce 2020 získalo Advanto několikamilionovou investici od venture kapitálového fondu Nation 1. V roce 2021 pak Advanto získalo další investici od fondu V-Sharp Alpha.

Jan Kölbl

Jan Kölbl

První zkušenosti s byznysem získal v poradenské společnosti PwC a na zahraničních stážích. Poté se dál začal zaměřovat především na technologickou část byznysu. V Advantu je zodpovědný za systém, jeho bezpečnost, operační rizika a vývoj.

Tým Advanto

Martin Fortelný a Jan Kölbl

Martin Fortelný a Jan Kölbl

Martin Fortelný se s Janem Kölblem poznali během studií financí na programu CEMS VŠE. Po roce od absolvování vysoké školy spolu v roce 2020 založili startup Advanto.

David Bystrzycki

David Bystrzycki, Advisor, CFO, kreditní risk a produkt

Absolvent Matematicko-fyzikální fakulty UK a programu MBA na Katz Business School v Pittsburghu. Šest let působil v managementu firem ve skupině PPF. V rámci inovační farmy skupiny PPF byl zodpovědný za spuštění několika fintechových startupů, mimo jiné peer to peer platformy Zonky. David dohlíží na finance, spolupracuje s Martinem a Janem na řízení strategického nasměrování firmy a jejího produktu.

+ mnoho dalších motivovaných a nadšených profesionálů.

Chceš se stát jedním z nás?

Kontaktujte nás na emailem na: kariera@advanto.cz

S přibývajícími zaměstnavateli, které výplatu kdykoliv svým pracovníkům začínali poskytovat, začalo Advanto také sbírat hodnotnou zpětnou vazbu. Ta v kombinaci s průzkumem od výzkumné agentury EMA data a zkušeností expertů v oblasti personalistiky a HR, potvrdila, že výplata kdykoliv a aplikace Advanto nejenže zlepšuje finanční stabilitu, ale také nábor zaměstnanců. Navíc zvyšuje jejich spokojenost, loajalitu, efektivitu a počet odpracovaných hodin. Výplata kdykoliv se tak prokázala být výhodou nejen pro zaměstnance, ale také jejich vedení.

V roce 2021 už Advanto využívala celá řada více i méně známých českých firem, mezi nimiž je například DoDo, Lagardère, pod něj spadající Costa Coffee, Burger King a Rellay. Počet uživatelů aplikace se mezi prosinci 2020 a 2021 zvýšil sedmkrát. V aplikaci se také značně rozšířila sekce Akademie, ve které se mohou uživatelé vzdělávat ve finanční gramotnosti, trénovat ji anebo v případě akutních problémů kontaktovat experty z Člověka v tísni.

Ambicí Advanta je udělat z výplaty kdykoliv nový standard, který nahradí přežitý měsíční rytmus vyplácení mezd a sním spojené nevýhody. Hodlá také aplikaci rozšiřovat o nové funkcionality nad rámec výplaty kdykoliv, které ještě více povedou uživatele k finanční stabilitě. A to nejen v Česku ale i v dalších státech Evropy. Výhody výplaty kdykoliv totiž platí úplně kdekoliv.

Výhody výplaty kdykoliv totiž platí úplně kdekoliv.

Firmy, kde již spokojeně používají Advanto

Bageterie Boulevard
Costa Coffee
Grammer
Dáme jídlo
Batist Medical

Stáhněte si e-book

O tom, jak Advanto chrání zdraví zaměstnanců a jaké jsou přínosy pro vaši firmu.

Stránky Advanto.cz používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. Více v našich Zásadách ochrany osobních údajů.