Ilustrační obrázek

Advantu záleží na zlepšování finanční gramotnosti. V aplikaci jsou rady známého webu Rozbité prasátko

Neoddělitelnou součástí aplikace Advanto je také sekce Akademie, jejímž dlouhodobým cílem je uživatelům pomáhat, radit jim a finančně je vzdělávat. Po chatbotovi dluhové poradny Člověka v tísni do Akademie přibyly a budou přibývat i poradenské články známého webu Rozbité prasátko.

Číst dále->

Další příspěvky

Ilustrační obrázek

Martin Fortelný pro Fintree: Odpracované peníze budeme dostávat okamžitě, jednou měsíčně je přežitek

Zakladatel a šéf Advanta Martin Fortelný se stal pravidelným přispěvatelem pro web Fintree.cz. Coby průkopník HR-fintechem se tam bude věnovat novinkám a názorům z tohoto nového odvětví. V prvním svém článku se rozepsal o důvodech, proč se výplata častěji než jen jednou do měsíce stane standardem.

Číst dále->
Ilustrační obrázek

Výplata kdykoli je budoucností mezi benefity.

Služba Advanto, která pomáhá zaměstnancům získat kontrolu nad svými financemi a stará se o jejich finanční zdraví pomocí unikátního benefitu “výplata kdykoli”, spojila své síly s předním dodavatelem benefitů pro tuzemské firmy, společností Up Česká republika. Díky nově navázané spolupráci bude na nový benefit moci dosáhnout 350 tisíc zaměstnanců a brigádníků přímo v platformě Můj Up.

Číst dále->
Ilustrační obrázek

Jak v krizi ochránit zaměstnance před finančním stresem?

Dopady pandemie Covidu-19 na zaměstnance se po téměř roce začínají projevovat v plné míře. Firmy i zaměstnanci čelí největším problémům s cashflow za poslední roky. Mnoho z nich jede nadoraz. Podle průzkumu LMC, který ve vlnách probíhal v loňském roce, přes polovinu lidí čelilo propadu svých příjmů. Některé rodiny přišly jen o jeho část, jiné se ocitly přímo na hraně existenční krize a dluhových pastí.

Číst dále->
Ilustrační obrázek

O penězích se nemluví? Proč je finanční tabu potřeba prolomit

“Lidé nám raději řeknou cokoliv o svém sexuálním životě nebo nevěře, než aby mluvili o svých penězích a osobních financích.” Věta, která zní na první poslech jako otřepaná lidová moudrost. Ve skutečnosti jde o jeden z hlavních poznatků vědeckého článku amerického psychiatra Richarda Trachtmana z roku 1999 s příznačným názvem the Money Taboo.

Číst dále->