Výplatě kdykoliv se daří: Advanto zavedli v Bageterii Boulevard, Notinu a dalších firmách. Nově je zastoupený i automobilový průmysl

Výplatě kdykoliv se daří: Advanto zavedli v Bageterii Boulevard, Notinu a dalších firmách. Nově je zastoupený i automobilový průmysl
Publikováno
3.6.2022

Co pár týdnů, to nový velký zaměstnavatel, který díky Advantu umožní svým pracovníkům vybírat si výdělky, kdykoliv chtějí. Startup Advanto tak pokračuje ve svém dynamickém růstu, v jehož znamení se pro něj nesl uplynulý rok.

Jen od začátku letošního roku dostalo přístup do aplikace Advanto skoro 10 000 pracujících lidí. Ti tak nemusejí na výplatu čekat vždy na každoměsíční termín, ale mohou si jí na účet posílat po částech podle svého uvážení a potřeb.

„Máme ohromnou radost z toho, jak dopadl první kvartál letošního roku. Advanto jsme zavedli například ve firmě Batist Medical, parfumerii Notino nebo restaurací Bageterie Boulevard. Vstoupili jsme také do automobilového průmyslu, a přibližujeme se tak našemu cíli stát se standardem na trhu do 3 let,” říká zakladatel a CEO Advanta Martin Fortelný.

Nedostatek materiálů, komponent a lidí mění přístup k vyplácení mezd

Mezi výrobci dílů pro automobilový průmysl Advanto pro své zaměstnance zavedly hned tři firmy, a to tuzemské závody spadající pod japonské společnosti Fuji Koyo, Koito a německý Grammer. S dalšími výrobci startup jedná a očekává, že v tomto segmentu výroby v druhém kvartálu uzavře partnerství s dalšími až 10 zaměstnavateli.

„Jde evidentně o trend, který je spojený s turbulentní dobou, kterou automotive a jeho pracovníci zažívají,” komentuje Fortelný a dodává, že přesto hlavním kritériem, kvůli kterému naprostá většina firem výplatu kdykoliv zavádí, je podpora náboru pracovníků a u těch stávajících potom překlenutí období zrychlující inflace.

To potvrzuje i HR manažer Martin Kuržeja z Grammeru: „Chceme především předejít tomu, aby se zaměstnanci dostávali do exekucí tím, že si budou muset půjčovat od různých nebankovních institucí za vysoké úroky, například když se jim rozbije pračka. Doufáme, že osvěžením nabídky zajímavých benefitů nám Advanto pomůže udržet stávající zaměstnance a přilákat nové,” vysvětluje.

HR manažerka z Fuji Koyo Czech Lenka Kubánková dodává, že zájem o častější vyplácení mzdy začali už před několika lety projevovat sami zaměstnanci. „Náš systém umožňoval výběr pouze jedné zálohy měsíčně z důvodu administrativní zátěže. Když jsme se dozvěděli o Advantu, které vše hlídá za nás, bylo rozhodnutí rychlé,” uvádí Kubánková. Advanto totiž po napojení na mzdové a docházkové systémy funguje automatizovaně a peníze, které si lidé prostřednictvím aplikace pošlou, startup momentálně financuje zaměstnavatelům z vlastních prostředků. I kdyby si tak všichni zaměstnanci vybírali výplatu každý den, pro zaměstnavatele využívající Advanto se nic nemění a pouze se s ním na konci měsíce vyrovnají.

Advanto má za sebou úspěšný rok a před sebou ještě úspěšnější letošek

Popularita výplaty kdykoliv se ale zdaleka neomezuje pouze na výrobní průmysl. V únoru Advanto uzavřelo spolupráci také se společností Crocodille, která provozuje síť restaurací Bagaterie Boulevard a Pizza 360.

„V současné době vedeme pokročilá jednání se stovkami dalších zaměstnavatelů, které výhody zavedení výplaty kdykoliv zaujaly,” říká Fortelný.

Jedním z milníků letošního roku bude podle Fortelného expanze na Slovensko, kde působí některé z firem, které už Advanto v Česku nabízejí. „Jednají s námi naši partneři, že chtějí Advanto nabídnout i svým zaměstnancům na Slovensku, což jim letos chceme umožnit. Už teď se ale chystáme na expanzi i do dalších zemí,” říká Fortelný a dodává, že chce letos aplikaci rozšířit i o novou zodpovědnou finanční službu.

Fortelný Advanto spolu s Janem Kölblem založil začátkem roku 2020 a záhy se jim podařilo stát se průkopníky v poskytování řešení pro výplatu kdykoliv. V loňském roce ji zavedly firmy, jako je Lagardère (Burger King, Costa Coffee, Relay), Delivery Hero (Dáme Jídlo), Srovnejto, Rohlík a další. Ruku v ruce se s tím měsíc co měsíc zvyšoval i počet uživatelů aplikace Advanto: za rok 2021 se v součtu znásobil sedmkrát. Ve výsledku se tak měsíční výnos za uplynulý rok zvýšil dokonce čtyřicetkrát.

Co je Advanto?

Advanto je chytrá aplikace, která umožňuje zaměstnancům vybrat si svou výplatu kdykoliv a na pár kliků v mobilu. Firmám pomáhá zlepšovat nábor, snižovat fluktuaci a zvyšovat loajalitu zaměstnanců.

Stáhněte si e-book

O tom, jak Advanto chrání zdraví zaměstnanců a jaké jsou přínosy pro vaši firmu.

Stránky Advanto.cz používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. Více v našich Zásadách ochrany osobních údajů.